Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Lato w Polsce planuje reaktywację – znów będzie 30 stopni!

Gdy programy informacyjne donosiły nam, że w Europie są czterdziestostopniowe upały, seniorom odradza się wychodzenie i z domów, a pozostałym ograniczenie aktywności na zewnątrz do niezbędnego minimum, wydawało się nam, że to odległe science-fiction, tym bardziej że u nas od jakiegoś czasu za oknami rządził chłód. Poczułem go na własnej skórze, będąc w sobotę w Gdańsku. Pełne zachmurzenie, deszcz, nieprzyjemny wiatr i ledwie 17 st. Niedziela za to była już przyjemniejsza, a dziś ma ojczysta wielkopolska ziemia przywitała mnie 25-ma stopniami i błękitnym niebem. To swego rodzaju zapowiedź tego, co ma się wydarzyć – jak podkreślali synoptycy TVN Meteo, „to będzie zmiana strefy klimatycznej”.
Przyczyną tej zmiany jest potężny wyż, którego centrum znajdzie się jutro nad Rumunią i to on „pompuje” do Europy Zachodniej upalne powietrze znad północnej Afryki. Część tego strumienia znajdzie się jutro nad Polską, co sprawi że po mniej-więcej dwóch tygodniach przerwy wrócą trzydziestostopniowe temperatury.
Nocą możliwe opady na wschodzie kraju, w centrum umiarkowane zachmurzenie, z kolei przy granicy z Niemcami już niemal bezchmurnie. Na termometrach wyżej niż choćby z soboty na niedzielę, bowiem 13 st. na Podkarpaciu, 14 w Małopolsce i na Suwalszczyźnie, 15 st. na Mazurach i Mazowszu, 16 na Pomorzu i w Wielkopolsce, 17 na Ziemi Lubuskiej. W ciągu dnia zachmurzenie będzie sukcesywnie znikać, a w zachodnich regionach szykuje się tylko błękit nieba i słońce, coraz mocniej grzejące słońce, bowiem 33 st. prognozowane są w Zielonej Górze, tylko o jeden stopień mniej w Poznaniu i we Wrocławiu. Blisko upału także w Łodzi, Katowicach i Bydgoszczy (29 st.), a także w Krakowie czy Warszawie. Przyjemne wartości 26 st. dla Pomorza i Mazur, co ma szczególne znaczenie dla urlopowiczów. Najniższe wartości w Białymstoku i Suwałkach – odpowiednio 24 i 23 stopnie.
Kulminacja upału szykuje się w środę – wszędzie słonecznie, a na południowym zachodzie Polski możliwe nawet 35 st., w centrum około 30, ale na północnym wschodzie pozostanie 24, co oznacza że różnica temperatury pomiędzy regionem najcieplejszym a najchłodniejszym może wynieść nawet kilkanaście stopni! W czwartek się to wyrówna, bowiem 27-28 st. zapowiadane jest dla północy, 31 w centrum i 33 na Dolnym Śląsku, ale w regionach zachodnich mogą pojawić się burze. Od piątku już bez upałów, co nie oznacza że będzie zimno, jak w miniony weekend, bo 27-28 st. to temperatura całkiem przyzwoita.

Zgodnie z obietnicą mam dla Was zdjęcia z Agnieszką z wyjazdowej prognozy pogody w Darłowie, gdzie zapraszała na festiwal „Media i sztuka”, a przy okazji dzieliła się wspomnieniami, bowiem bywała często w tym nadmorskim kurorcie bez względu na pogodę 🙂

https://www.easypaste.org/file/JKnh2UyX/Aga070722.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/lTieNmn2/Aga070722.02.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/sAOWw2C9/Aga070722.03.mp4?lang=pl

Reklama

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: