Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Ostatnie tchnienie upału tego lata?

W zeszłą sobotę przechodził przez Polskę front atmosferyczny, który z pewnymi regionami obszedł się łaskawie, a z innymi gorzej – w wielu mediach mówiono o nawałnicy, jaka przeszła przez Kraków. Wiatr połamał tam około sto drzew! Możliwe, że dziś będzie pogodowe deja vu z wydarzeń sprzed kilku dni, bowiem wczoraj na zachodzie kraju odnotowano aż 35 stopni! W wielu regionach było bezchmurnie, ale to się skończy, dlatego że wkroczy do Polski front atmosferyczny z opadami i lokalnymi burzami, przyjdzie też ochłodzenie. Swoją drogą ciekawostka – w Poznaniu o 4:00 były 24 st., z kolei o 10:00 22 st., zatem mimo nadejścia dnia temperatura nie wzrosła, a nawet nieco spadła.
Front będzie standardową drogą przemierzać kraj z zachodu na wschód, a po jego przejściu będzie się stopniowo wypogadzać. Na termometrach jeszcze 30 st. na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, na pozostałym obszarze już bez upałów: 27 st. na Dolnym Śląsku i Podlasiu, 26 st. w Wielkopolsce i Lubuskim, 25 st. na Kujawach, Mazowszu i w Małopolsce, 24 st. na Pomorzu i Mazurach. W burzach może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy i wiać z prędkością 70 km/h – największe prawdopodobieństwo ich wystąpienia będzie w południowo-wschodniej Polsce).
W kolejnych dniach będzie spokojnie z umiarkowanymi temperaturami: w środę od 21 do 25, a w czwartek od 21 do 26 stopni. Większe zachmurzenie będzie jutro, z kolei bardziej słonecznie pojutrze. Pod koniec tygodnia pojawią się opady deszczu, ale temperatura pozostanie w widełkach od 20 do maksymalnie 28 stopni, zatem przekroczenie granicy trzydziestu stopni w najbliższym czasie nam nie grozi.

Dziś nad morzem pogoda może być podobna do tej, jaka towarzyszyła Agnieszce Cegielskiej podczas drugiego dnia pobytu w Darłowie. Tuż przed swoim wyjazdem wakacyjnym zdołałem zrobić dla Was nieco zdjęć naszej ulubionej prezenterki, którymi się z Wami podzielę, podobnie jak i nagraniami 🙂

https://www.easypaste.org/file/2UunC6KE/Aga080722.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/SoUyB9eZ/Aga080722.02.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/TZHipyr3/Aga080722.03.mp4?lang=pl

Reklama

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: