Przed nami pogodne, ale nieupalne dni

Front atmosferyczny, który w sobotę skutecznie odciął nas od afrykańskiego powietrza jest już za naszymi granicami – obecnie cały system niżów rozciąga się od północnej Rosji przez Ukrainę, Bałkany aż po Włochy! Niedawno Rumunii modlili się o deszcz, to go teraz trochę dostaną. Tymczasem u nas będzie suchutko, co rolników raczej nie ucieszy, bowiem zacznie się u nas rozgaszczać wyż, którego centrum rezydować będzie jutro nad Wielką Brytanią. Płynie do nas powietrze polarnomorskie, formalnie chłodne, ale które daje w ciągu dnia ponad 20 stopni. Upały wycofały się nad Hiszpanię, Grecję i basen Morza Czarnego.
W nocy bez opadów, ale z zachmurzeniem, co ma znaczenie o tyle, że będzie to ciepła noc: 17 st. na Ziemi Lubuskiej, 16 w Wielkopolsce, 15 na Dolnym Śląsku i Kujawach, 14 st. na Pomorzu i w Małopolsce, 13 na Mazurach i Mazowszu, 12 na Lubelszczyźnie i Suwalszczyźnie. Za jakieś dwa miesiące będziemy marzyć o takich temperaturach w ciągu dnia. Tymczasem we wtorek zapowiada się pogodnie, symboliczny deszcz może spaść w północno-wschodniej Polsce. Na termometrach wartości akceptowalne przez większość społeczeństwa: 21 st. w Suwałkach, 22 w Gdańsku i Białymstoku, 23 st. w Łodzi, Olsztynie i Warszawie, 24 st. w Krakowie i Szczecinie, 25 st. w Poznaniu i we Wrocławiu, 26 w Zielonej Górze.
W środę popada na południu, temperatura od 22 do 27 stopni, w czwartek bez opadów i od 24 do 28 stopni. Będzie się stopniowo ocieplać o 1-2 stopnie, w sobotę na Pomorzu Zachodnim ma osiągnąć 30 stopni, co powinno ucieszyć wypoczywających nad Bałtykiem.

Dorzuciłem ostatnie zdjęcia z czterodniowego maratonu Agnieszki Cegielskiej, trafiły one do notki z dnia 1 sierpnia, zatem zapraszam do oglądania!

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: