Niełatwa czarnomorska forma lata w Polsce

Płynie do nas powietrze z południowego wschodu, ściślej znad Morza Czarnego, co oznacza że jest gorąco, ale jednocześnie parno i wilgotno. Taka pogoda jest dla nas nawet bardziej męcząca od suchego upału afrykańskiego, bowiem szybko się pocimy i odczuwamy ciągłe przemęczenie.
Nocą przeważać będzie duże zachmurzenie, będą też zanikające opady deszczu w Polsce południowej i zachodniej. Będzie ciepło i to w zasadzie wszędzie: 16 st. w Małopolsce i na Podkarpaciu, 19 na Ziemi Lubuskiej, na pozostałym obszarze 17-18 stopni. Jutro w zasadzie w całym kraju są możliwe lokalne opady deszczu i burze, ze względu na wysoką, sięgającą 70% wilgotność powietrza! Na termometrach wyrównane wartości: 27 st. w Krakowie, Łodzi i Rzeszowie, 28 st. w Gdańsku, Warszawie i we Wrocławiu, 29 st. w Olsztynie, Poznaniu i Zielonej Górze i maksymalnie 30 st. w Szczecinie.
Niewiele zmieni się we wtorek, większy spokój na północnym wschodzie, zmianę przyniesie środa, bo dojdzie do nas inna fala ciepła, z południowego zachodu, powietrze „wyschnie”, a temperatura przekroczy 30 st. na Pomorzu Zachodnim, Wielkopolsce czy na Dolnym Śląsku. Taki stan potrwa do piątku, kiedy do Polski ma przyjść chłodny front atmosferyczny.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: