Mocny piątkowy upalny akcent a potem ochłodzenie

W ostatnim czasie telewizja TVN żyje odbywającym się pod jej patronatem festiwalem TOP OF THE TOP, który ma miejsce w Sopocie. I do tego regionu, z którym jakby nie było jest życiowo związana, nawiązała w popołudniowej prognozie Agnieszka Cegielska: „Dawno nie mieliśmy takich temperatur w Trójmieście, jutro Gdańsk, Sopot, Gdynia 31 stopni. W ogóle ta noc najbliższa to będzie bardzo ciepła noc i to właściwie wszędzie. Zazwyczaj tak jest, ja akurat jestem z północy, więc dosyć dobrze znam te warunki atmosferyczne w Trójmieście, no to tam jest kilka zazwyczaj nocy, nie kilkanaście takich naprawdę ciepłych, a tymczasem właśnie tak się wstrzeliliśmy z tym festiwalem”.
Prawda jest taka, że każdy, kto postanowił tej nocy niczym Liroy „zrobić imprezę jakiej nie przeżył nikt” to na pogodę narzekać nie będzie. Tym bardziej że nawet późno wracając z pewnością nie zmarznie, bowiem temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni we Wrocławiu, w Szczecinie, Poznaniu, Łodzi czy Katowicach. Na zachodzie tropikalne, na wschodzie ciepło – 16 st. w Rzeszowie, 17 w Lublinie i Suwałkach, 18 w Białymstoku, Olsztynie i Warszawie. Jednak szykują się zmiany, bowiem „w ciągu dnia mogą pojawić się burze, bo wkroczy do Polski front atmosferyczny, więc na zachodzie i w centrum niewykluczone, że zagrzmi, wschód spokojniejszy, łagodniejszy, ale bardzo upalny, na to zwracamy uwagę, żeby na siebie uważać. 29 stopni to jest najniższa temperatura prognozowana (północny wschód) a 34 to jest ta najwyższa”. Tym razem palmę pierwszeństwa cieplnego należeć będzie do Małopolski, choć moc lata odczują dosłownie wszyscy: 33 st. Podkarpacie, 32 st. Kujawy, Łódzkie, Dolny Śląsk, 31 Mazury, Pomorze, Wielkopolska, 30 Podlasie.
Od soboty pogoda zacznie się zmieniać, upał zniknie z większości Polski, poza południowym wschodem, „bo tu codziennie upał powyżej 30 st. w ciągu tych najbliższych dni, także tam w ogóle wyłączamy ten region, bo jest kompletnie inna sytuacja, bo już np. Mazowsze 23 po przejściu frontu, niedziela 26. Jak mamy te 24-25-26 to jest tak akurat”. Taki zakres temperatur będzie też obowiązywał na północy i zachodzie kraju w najbliższy weekend. Warto dodać, że spora cześć Europy odpocznie od upału, bo więcej chłodniejszego powietrza dotrze zwłaszcza do jej zachodniej części, a zasięg ciepła skurczy się do Półwyspu Iberyjskiego, Bałkanów i naszych wschodnich sąsiadów.

https://www.easypaste.org/file/zNdwiDV6/Aga180822.mp4?lang=pl

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: