Dynamiczny deszczowo-burzowy weekend

Sobota przyniosła w wielu regionach kraju zmienną aurę – ulewy przeszły m.in. przez Opole, Chorzów czy Częstochowę, a wieczorem także przez Poznań. W „Faktach po południu” na antenie TVN24 pokazano z kolei „pływające” samochody w Dzierżonowie i właśnie tak rozpoczęła się prognoza pogody prowadzona przez Agnieszkę Cegielską.
Będąc w temacie Dolnego Śląska, stwierdziła że „jutro będzie już zdecydowanie łagodniejszy i spokojniejszy, chociaż to wcale nie oznacza, że nie będzie padać, ale właśnie ta strefa frontu przemieszcza się powolutku w stronę Polski centralnej, m.in. zahaczy o Olsztyn, ale to dopiero jutro. Natomiast dziś ta strefa frontu jest właśnie w tej części Polski, a na tym froncie dzieje się, dlatego że przede wszystkim jest bardzo gorąco – do Polski płynie szerokim strumieniem gorące powietrze, miniona noc to 22 stopnie w Trójmieście, to się nie dzieje zbyt często, żeby kilka nocy z rzędu mieć 22 st. w nocy, a właściwie nad ranem, bo tam wieczorem ta temperatura była jeszcze wyższa. Natomiast tej nocy delikatne zmiany, takie delikatne roszady w temperaturze”. Tropikalna noc z 20-stką tylko w okolicach Krakowa, poza tym 19 st. w Łodzi i Warszawie, 18 st. w Katowicach i Trójmieście, 17 w Poznaniu i we Wrocławiu, 16 w Zielonej Górze, 15 w Szczecinie. Pokazuje to tendencję stopniowego ochładzania się od zachodu. Nie powinno padać jedynie na ścianie wschodniej i na Pomorzu Zachodnim, a w pasie od Mazur przez centrum po Małopolskę możliwe są burze. Co wydarzy się w ciągu dnia? „Na wschodzie kraju w niedzielę ta temperatura nadal będzie wysoka, czyli 29 st., burzowo w wielu miejscach – Olsztyn, Warszawa, Łódź, Kraków, Katowice, Rzeszów. Dotrze ten front również na Podkarpacie, nie powinien jeszcze dotrzeć na Lubelszczyznę i m.in. w okolice Białegostoku”. Tymczasem spokojniej i chłodniej zrobi się na Dolnym Śląsku (21 st.), w Wielkopolsce i na Kujawach (22 st.), z kolei w Lubuskim przy bezdeszczowej pogodzie może być nawet przyjemne 25 st. Cieplej tylko w Suwałkach (26 st.), Białymstoku (27 st.) i wspomnianej przez Agnieszkę Lubelszczyźnie i Podkarpaciu (28 i 29 st.).
Co na kolejne dni zapowiada nasza ulubiona prezenterka? „W poniedziałek burzowo jeszcze na wschodzie i w centrum, łagodniejsza temperatura przez moment na zachodzie kraju, we wtorek już wyższe temperatury (22-30 st.), a potem w środę i czwartek to ponownie 32 st., także na razie koniec lata to widać w kalendarzu, ale nie w pogodzie”. I OBY TRWAŁO TO JAK NAJDŁUŻEJ!

https://www.easypaste.org/file/OgXuBRhj/Aga200822.03.mp4?lang=pl

Warto dodać, że sobota była bardzo pracowitym dniem dla Agnieszki, bowiem oprócz popołudnia gościła również na naszych ekranach rano, choćby we „Wstajesz i wiesz” w TVN24 i tu też udało mi się co nieco zrobić. Z nagrań mogliśmy się dowiedzieć, że Łukasz Jedliński nie znosi upałów, przy okazji nasza ulubiona prezenterka ujawniła, że razem studiowali, choć on… dziesięć lat później 🙂

https://www.easypaste.org/file/vweEGLhF/Aga200822.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/UGOn1QSb/Aga200822.02.mp4?lang=pl

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: