Nowy tydzień z deszczem, potem wrócą upały!

Czwarty popołudniowy dyżur z rzędu z Agnieszką Cegielską w przypadku anteny TVN24 rozpoczął materiał z Chin, gdzie niski poziom rzeki Jangcy odsłonił rzeźby z zatopionego przed kilkuset laty miasta. Zresztą z suszą mierzą się nie tylko na Dalekim Wschodzie, ale także na Starym Kontynencie, np. we Francji, gdzie trawniki przy wieży Eiffla utraciły zielony kolor, a nad Loarą są miejsca, gdzie można bezproblemowo przejść w bród.
Na wstępie odniosła się do prognozy długoterminowej, z której wynika, że upały w Polsce nie odpuszczą: „Ja myślę że teraz te oczy są w stronę ekologii dosyć mocno zwrócone – oby nie za późno, ale spoglądając chociażby na to, co dzieje się u nas za oknami, no to też. Tomek Wasilewski przygotował chwilę temu – bo dziś – długoterminową prognozę pogody. Ja myślę, że tak gorącego sierpnia to my jeszcze nie mieliśmy(…) i końcówka sierpnia, gdzie już zazwyczaj jest tak, że czuć tą jesień, temperatura jest inna, a ten najbliższy tydzień to temperatury rzędu 34 stopni w cieniu, więc trzeba wziąć głęboki oddech”. Było też odniesienie do zjawiska krótkotrwałych, nawalnych opadów: „to jak katastrofy – w świecie natury dzieją się bardzo szybko, a żeby się to wszystko zagoiło, to już wymaga czasu. Jeżeli mamy bardzo wysokie temperatury, te opady są takie intensywne, to pamiętajmy, że to wszystko też szybko ucieka, my nie mówimy też o takich sytuacjach, jakie zdarzyły się na Śląsku, gdzie tych opadów było bardzo dużo, ale to też są pewnego rodzaju anomalie”. Trzeba przyznać, że długo mówiła o pochwale umiaru i wpływie człowieka na klimat, ale w końcu przeszła też do prognozy pogody: „ta najbliższa noc to z kolei od 12-13 do 17 i to jest dosyć urocza sytuacja, że my się cieszymy, że ta temperatura będzie niższa w nocy, że będzie można się regenerować, bo temperatura w nocy wyższa niż 18 st. to już dla organizmu jest wyzwanie, a te noce ostatnie były gorące, również nad morzem”. I rzeczywiście 12 st. w Szczecinie, 13 w Gdańsku i Zielonej Górze, 14 w Bydgoszczy i Olsztynie – można by rzec, że powiało chłodem. Umiarkowane 15 st. w Łodzi i Poznaniu, 16 w Białymstoku i Lublinie, 17 w Krakowie i Warszawie, czyli chyba się wyśpimy… Dodatkowo popada od Pomorza przez Kujawy, Wielkopolskę aż po Górny i Dolny Śląsk. W dzień deszcz możliwy już wszędzie, choć najbardziej intensywny ma być wzdłuż linii Odry, a także na południu, gdzie może jeszcze dodatkowo zagrzmieć, gdyż tam będzie najcieplej: 29 st. Podkarpacie, 28 st. Lubelszczyzna i Małopolska. Ciepło też na Ziemi Łódzkiej (27 st.), Mazowszu i Podlasiu (26 st.), umiarkowane wartości na Kujawach, Mazurach i w Wielkopolsce (24 st.), chłodno na Dolnym Śląsku, w Lubuskim (21 st.) i na Nizinie Szczecińskiej (20 st.).
Choć akurat w tym wejściu nie mówiła o prognozie na kolejne dni, to sam podpowiem, że we wtorek pogodnie na północy Polski i od 23 do 30 st. w środę więcej słońca i od 27 do 32 st. Co ciekawe, tym razem upał da się we znaki bardziej na wschodzie, niż na zachodzie. Moc jednak ma pojawić się szczególnie pod koniec tygodnia, kiedy istnieje możliwość, że w całym kraju słupki termometrów przekroczą trzydzieści stopni!!! Będziemy to obserwować. Tymczasem mam dla Was zdjęcia i to nie tylko z „Faktów po południu”, bowiem okazało się, że Agnieszka zagościła na antenie również pod koniec „Dnia na żywo”, zatem będzie dodatkowa i jakże miła niespodzianka.

https://www.easypaste.org/file/rS2ujAbX/Aga210822.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/tT0ywLpK/Aga210822.02.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/P9MOzwoy/Aga210822.03.mp4?lang=pl

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: