Upał nadchodzi ze wschodu

Mamy dość ciekawą sytuację nad Europą, bowiem układ niżowy ciągnie się od Skandynawii przez Morze Bałtyckie, wschodnią Polskę i aż po Bałkany. Występują na nim dość solidne opady, bowiem rozdziela on parne i wilgotne powietrze płynące znad Azji z okolic Kaukazu i Morza Kaspijskiego od chłodniejszego z północy, które dociera choćby nad Bałtyk i do zachodniej części naszego kraju.
W nocy deszcz możliwy „po skosie” od Mazur przez centrum po Górny Śląsk. Poza tym zachmurzenie małe i całkiem ciepło: 15 st. w Szczecinie, 16 w Gdańsku, Poznaniu i we Wrocławiu, 17 st. w Katowicach, Łodzi i Olsztynie, 18 w Krakowie, Suwałkach i Warszawie, 19 st. w Lublinie i Rzeszowie. Wspomniany front w ciągu dnia będzie wolno przesuwać się – i tu uwaga – na zachód! Dlatego w drugiej części dnia możliwe są burze na obszarze od Pomorza po Dolny Śląsk. Czwartek upalny na Podkarpaciu (32 st.), a także na Podlasiu, Lubelszczyźnie (31 st.), na Mazowszu, Suwalszczyźnie i w Małopolsce (30 st.). Po drugiej stronie frontu ciepło, ale nie upalnie: 26 st. na Nizinie Szczecińskiej, Kujawach i w Wielkopolsce, 27 na Ziemi Lubuskiej.
W kolejnych dniach wschodnia cyrkulacja będzie się utrzymywać, dlatego w piątek najniższa temperatura na Pomorzu Zachodnim – 29 st., a najwyższa na Podkarpaciu – 34 st., w sobotę odpowiednio 26 i 33 st. Będzie też pogodniej, choć lokalne burze mogą występować na krańcach zachodnich. Od niedzieli upał zacznie odpuszczać.

Mam dla Was zdjęcia z Agnieszką, z 23 sierpnia, dość nietypowe, bo z późnego wieczora, ale nic wcześniej nie udało się trafić, jednak warto było, bo i nowa stylizacja i zapowiedź pięknej, letniej pogody 🙂

https://www.easypaste.org/file/r38QLbHy/Aga230822.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/JK0l6ux1/Aga230822.02.mp4?lang=pl

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: