Lato się kończy, upały odchodzą, zimne noce przed nami

Zbliżamy się nieuchronnie do końca sierpnia, kończy się też meteorologiczne lato – tak ciepłego wieczora jak choćby w sobotę w Poznaniu (26 st. około 22:00!) najprawdopodobniej długo nie uświadczymy. Przed nami radykalna zmiana pogody, bowiem nadbałtycki niż do spółki z wyżem znad Morza Norweskiego zaczną pompować do Europy Środkowej chłodne powietrze, a ciepło zostanie wypchnięte do naszych wschodnich sąsiadów. To ochłodzenie najprawdopodobniej będzie miało już trwały charakter. Do tej sytuacji odnosiła się Agnieszka Cegielska podczas poniedziałkowych „Faktów po południu” na antenie TVN24.
„Za nami wyjątkowo upalny weekend i wyjątkowo upalny sierpień, bo ten miesiąc obfitował w temperatury za wysokie momentami(…). Pragnęłabym powiedzieć, że wszystko wraca do normy, ale po tym miesiącu, jakim był właśnie sierpień z tymi temperaturami tak wysokimi to pytanie, co się wydarzy we wrześniu. Tymczasem prognozujemy spadek temperatury, ale do takich wartości i tak przyjemnych, 24-25 stopni, ale już takich też łatwiejszych do zaakceptowania przez nasze organizmy, dodatkowo jeszcze a propos wilgoci, to przez Polskę przewędruje front atmosferyczny, akurat dziś w nocy miejscami na północnym zachodzie pojawią się opady, w pozostałych regionach będzie spokojniej”. Ta noc będzie znacznie chłodniejsza niż te sprzed kilku dni – ledwie 8 st. w Suwałkach, 9 st. w Białymstoku, 10 w Lublinie, 11 w Olsztynie i Rzeszowie, 12 w Krakowie i Trójmieście. Najwyższe wartości na zachodzie – w Szczecinie 15 st., w Poznaniu i we Wrocławiu 14, w Bydgoszczy 13. „Natomiast dzień ciepły, na południu Polski 26, 25 stopni, w centrum komfort termiczny i na północy kraju 21-22 stopnie. Jeżeli burze, to w Polsce południowo-wschodniej. I właściwie wtorek to będzie jedyny dzień, kiedy te opady będą się pojawiać, bo w tych prognozach na kolejne dni to mamy jakąś taką symboliczną porcję wilgoci, gdzieniegdzie być może się pojawi. Tego deszczu jakoś specjalnie nie widać, ani 1 września, ani pojutrze, więc cieszmy się, że chociaż jutro trochę popada”.
Przy okazji tego wejścia antenowego nie wspomniała jednak, że będzie coraz chłodniej! Bowiem w środę prognozowane jest od 18 do 25 stopni, przy czym ta najniższa wartość to północno-wschodnia Polska, w centrum jeszcze 21-22 stopnie, a w czwartek powyżej 20 stopni już tylko na południu, na pozostałym obszarze maksymalnie 18! A mając na uwadze to, że przy napływie powietrza z północy kontynentu i małym zachmurzeniu nocami zrobi się naprawdę zimno. Obyśmy zbyt szybko nie musieli zacząć używać słowa na literę „J”, jeszcze jej nie wywołujmy gdzieś tam znad Oceanu Arktycznego…

https://www.easypaste.org/file/GjxLV5rl/Aga290822.mp4?lang=pl

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: