Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Pogoda spokojniejsza, lecz chłodniejsza

Agnieszka Cegielska zaliczyła drugi z rzędu dyżur na antenie w końcowych dniach sierpnia. Dziś kilka minut po 17:00 w TVN24 informowała widzów, że w pogodzie „będzie spokój, nawet warunki na drogach dobre. Niewiele będzie się działo, no może jakaś mgła, jakaś taka o jesieni przypominająca na południu Polski, ale generalnie spokojnie, już właściwie łagodniej nawet niż dziś, bo dziś w wielu regionach chmur było więcej, opadów też, natomiast temperatura jutro też taka dająca nam komfort termiczny, natomiast jeśli chodzi o sytuację atmosferyczną za oknami, to jutro tych chmur troszkę mniej, więcej rozpogodzeń”.
Następnie przeszła do szczegółów: „Będzie łagodna noc do spania – od 9 do 12-13 i 14 st. w Trójmieście, pozostałe regiony z temperaturą nieco niższą, wiatr umiarkowany, bez deszczu. Natomiast w ciągu dnia te opady mogą się pojawić w rejonach Zatoki Gdańskiej, na Pomorzu Zachodnim, w pozostałych miejscach spokojnie, słonecznie i na termometrach od 19 do 23 stopni, najcieplejsze Podkarpacie, wiatr umiarkowany, sporo rozpogodzeń i ciepło, tak przyjemnie ciepło – nie tak upalnie, i w kolejnych dniach będzie bardzo podobnie, do końca tygodnia taki właśnie komfort termiczny wrześniowy”. Warto jednak zwrócić uwagę na pewną cezurę, że o ile w środę dominować będą temperatury rzędu 21-22 st. w centrum, na południu i na zachodzie (19 st. jedynie na północnym wschodzie i na Pomorzu), to w czwartek i piątek prognozowane jest już tylko 17 st. na północy, 19 w centrum i do 21 na południu.
Uzupełniając informacje, które przekazała Agnieszka dodam, że płynie do nas chłodne powietrze z okolic… Grenlandii przez Skandynawię i dociera na wschód w kierunku Rosji. Cieplejsza masa płynie równoleżnikowo znad Atlantyku przez Hiszpanię i Francję w kierunku Włoch i dalej do Bałkanów i Turcji. Kraj znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia, w pobliżu nie ma żadnych frontów atmosferycznych, stąd ten zapowiadany pogodowy spokój.

https://www.easypaste.org/file/YHOk8Ri7/Aga300822.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/S1huQCz7/Aga300822.02.mp4?lang=pl

Reklama

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: