Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Ostatni tydzień października bardziej wiosenny niż jesienny

Dziesiąty miesiąc roku zaskakuje nas całkiem niezłą pogodą, o czym pozytywnie mówiła na antenie TVN-u Agnieszka Cegielska: „Takich prognoz się nie spodziewaliśmy, ale to co mamy dla Państwa na koniec października to jest naprawdę coś wspaniałego”.
Następnie przeszła do prognoz dla Europy: „będą pojawiać się opady deszczu m.in. na zachodzie Polski, miejscami na północy, akurat szczególnie w poniedziałek, bo potem z dnia na dzień będzie coraz słoneczniej i piękniej. Popada m.in. w Hiszpanii, Portugalii, we Francji, w krajach Beneluksu, szczególnie na północy, w krajach alpejskich, na południu Niemiec i do tych miejsc, do wielu miejsc Europy Zachodniej będzie płynąć takie bardziej rześkie powietrze, a do nas zepchnięte zostanie powietrze wyjątkowo przyjemne, które spowoduje że na termometrach w ciągu tych najbliższych dni zobaczymy – uwaga – nawet 21 stopni!”. Warto dodać, że ciepłą, południową cyrkulacje będziemy zawdzięczać bałkańskiemu wyżowi i irlandzkiemu niżowi.
Następnie przeszła do szczegółowej pogody dla naszego kraju: „Najbliższa noc i tu będziemy mieć taki sprawiedliwy rozkład, czyli tam gdzie więcej chmur frontowych, to ciepło nie będzie szybko uciekać do góry, więc temperatura będzie wyższa, natomiast na południowym wschodzie i wschodzie kraju, tam gdzie z kolei ta noc będzie spokojna i pogodna, no to wyraźnie niższa temperatura, czyli 7-8 stopni, a 13 st. Zielona Góra”. Dwucyfrowe wartości będą odnotowywane na Nizinie Szczecińskiej, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce (11 st.), a także na Kujawach i Pomorzu (10 st.). W dzień „na Dolnym Śląsku to dopiero będzie się działo, oprócz tego że będzie padało, to temperatura wzrośnie już w poniedziałek do 21 stopni we Wrocławiu, Zielona Góra 20, 19 Poznań, 18 Łódź”. Wspominała też o tym, że jutro chłodniej będzie na północnym wschodzie (Suwałki 12, Olsztyn i Białystok 14), a także to, że na całym Wybrzeżu, Mazurach i Suwalszczyźnie będzie pochmurno. W innych regionach można liczyć na rozpogodzenia, a w ogóle nie powinno padać na południu i tam bardzo przyjemne wartości (Katowice i Rzeszów 18 st., w Krakowie nawet 20).
Agnieszka zapowiadała też piękną pogodę w drugiej połowie tygodnia: „We wtorek od 15 do 19 st., nawet mogą pojawić się jesienne burze w centrum i na Podkarpaciu między innymi, w środę wszędzie słonecznie, pogodnie i bardzo przyjemnie – od 13 do 18 st., w czwartek tylko słońce, w piątek też tylko słońce, w czwartek od 14 do 19 st., w piątek od 15 do 21 st. Ależ to będzie sprzątanie ogródków i nie tylko”. Taką jesień to ja rozumiem 🙂

Reklama

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: