Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Zimno, coraz zimniej, a na południu Polski pojawi się śnieg!

Zgodnie z prognozami otworzyła się droga dla zimnej masy powietrza ze wschodu. Było czuć ją już wczoraj, ale dziś nieprzyjemny, przenikliwy wiatr dawał znać o sobie każdemu, kto wyszedł na dwór, czy też na pole. Tymczasem w ogarniętej wojną Ukrainie spadł śnieg, bowiem tam znajdowało się centrum niżu.
Na nasze południowe regiony będzie oddziaływał inny niż – znad Adriatyku, którego jeden z frontów sprowadzi wilgoć, przez co może spaść śnieg. Zresztą w nocy padać będzie też u Czechów i Słowaków. Niestety w końcu do tego doszło – w całym kraju temperatura będzie ujemna: w Suwałkach -7, w Białymstoku -5, w Olsztynie i Warszawie -4, w Łodzi i Rzeszowie -3, w Gdańsku, Krakowie i Poznaniu -2, we Wrocławiu -1. W ciągu dnia wciąż śnieżnie na południu, pochmurno i szaro w centrum, przejaśnienia możliwe nad samym morzem. Mróz w ciągu dnia utrzyma się na Suwalszczyźnie (-4 st. maksymalnie), Podlasiu (-3), Mazurach (-2), Mazowszu i w Małopolsce (-1). Około zera na Podkarpaciu i Górnym Śląsku, plus jeden na Pomorzu i w Wielkopolsce, 2 st. na Kujawach, Nizinie Szczecińskiej i w Lubuskim.
Sobota zapowiada się naprawdę paskudnie – o słońcu można raczej pomarzyć, szaro, pochmurno i do tego mroźno – najgorsza trójca. Na północnym wschodzie -6 stopni, na południu -3, w centrum -2, jedynie zachód po dodatniej strony mocy, ale też nie wysoko, bo max 1 st. na Dolnym Śląsku. W niedziele niby ma być więcej rozpogodzeń, ale na termometrach większych zmian nie będzie: od -3 do 2 stopni. W przyszłym tygodniu nieco cieplej, bowiem od 0 do 6 st., zwłaszcza wg obecnych prognoz szykuje się całkiem niezły wtorek w Polsce zachodniej.

Już dwa dni wcześniej przestrzegała przed taką pogodą Agnieszka Cegielska, która podobnie jak równo miesiąc wcześniej znów przywdziała żółty sweter. Przy okazji chwaliła się, że zmienia w swoim samochodzie opony na zimowe, ze względu na weekendowy wyjazd w góry.

https://www.easypaste.org/file/ghtV59MK/Aga151122.m4a?lang=pl

Reklama

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: