Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Odwilż już jest w Polsce, choć bywało niebezpiecznie!

Pisząc 19 grudnia o odwilży bożonarodzeniowej i przedstawiając zmianę cyrkulacji, miałem pewne podejrzenia, że możemy niedługo zobaczyć Agnieszkę Cegielską na wizji i to stało się wczorajszego popołudnia. Ona też zwracała uwagę na to, że „szykują się duże zmiany w pogodzie, na termometrach zupełnie inne temperatury, bo do tej pory mówiliśmy o takich dwucyfrowych mrozach w wielu regionach, a tymczasem prognozujemy już na ten tydzień dwucyfrowe temperatury, ale powyżej zera, więc przeskoczymy i to tak konkretnie, dlatego że w Wigilię prognozujemy 10 st. dla Dolnego Śląska”.
Obserwując niemal na co dzień pogodę w Poznaniu, widziałem pod wieczór zmieniający się pomiar temperatury, na jednym z zewnętrznych zegarów, a także na własnej stacji meteo: niedziela -4, poniedziałek 0, dziś 3 stopnie. Agnieszka też zwracała uwagę na ten przeskok termiczny, że takie zmiany nie są zbyt korzystne dla naszych organizmów. Jest tu zatem ewidentne potwierdzenie tego, co powiedziała „że to co ma się pojawić jutro (we wtorek) to dodatnie temperatury wszędzie, na południu Polski niewykluczone przejaśnienia, na północy jeszcze chmury i opady i to taka mieszanka deszczu i deszczu ze śniegiem w zależności od regionu”. Akurat w stolicy Wielkopolski mieliśmy dość ładne popołudnie, bo pojawiły się przejaśnienia, za to pod wieczór była mżawka, ale przy plus 3 stopniach był to już zwykły deszcz, czego nie można powiedzieć o poniedziałkowym wieczorze, kiedy marznące opady powodowały, że wiele osób musiało chodzić mocno ostrożnie, a poślizgnąć się było bardzo łatwo. Dziś takie warunki zastali mieszkańcy wschodniej połowy kraju, co pokazywano nawet w głównym wydaniu „Faktów” TVN. Niestety wskutek upadków na podłoże zginęło dwóch mężczyzn, a sporo ludzi doznało stłuczeń i złamań

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/lod-na-chodnikach-i-drogach-totalna-slizgawica,1130111.html

Nasza ulubiona prezenterka miała też informacje na kolejne dni – „to będą dni z większą ilością wilgoci i przede wszystkim z coraz wyższymi temperaturami, bo prognozujemy właśnie sześć, a potem siedem stopni, a już teraz możemy zdradzić, że w piątek i 8, i 9, a w Wigilię 10, z tym że jeśli chodzi o Wigilię to jeszcze dodatkowo mamy sytuację taką, że nie widać tam słońca (wskazała przy tym na swój żółty sweter). Tam widać same chmury i tylko deszcz”.
Na koniec dodam, że problem śliskich dróg i chodników może jeszcze dotyczyć choćby Małopolski, Podkarpacia czy Górnego Śląska, bo tam nocą temperatury będą ujemne. W sporej części Polski będą 1-2 stopnie, a na Wybrzeżu nawet 3-4. Środa ma upłynąć pod znakiem deszczu, choć będą to raczej opady typu mżawki. Przejaśnienia, jeśli już to na krańcach południowych. I dodatnio wszędzie: 2 st. na ścianie wschodniej, 3 st. w centrum, 4 w pasie od Pomorza przez Kujawy po Wielkopolskę, 5 na Ziemi Lubuskiej i 6 na Nizinie Szczecińskiej.

https://www.easypaste.org/file/rGDtOxpN/Aga191222.m4a?lang=pl

Reklama

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: