Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Śniegu (poza górami) w święta nie będzie!

W środowe popołudnie – choć było już ciemno za oknami, bowiem był to najkrótszy dzień w roku Agnieszka Cegielska chyba ostatecznie, ale jak zwykle z wdziękiem, zgasiła marzenia wszystkich tych, którzy oczekiwali śniegu na święta: „Jeszcze chwilę temu mieliśmy mróz dwucyfrowy, a tymczasem prognozujemy zarówno na Wigilię jak i na te najbliższe dni miejscami nawet 10 stopni powyżej zera”. Prawdopodobnie zostanie jedynie w górach, gdzie jak słusznie zauważyła, jest go więcej niż w innych regionach kraju.
W dalszych zdaniach nasza ulubiona prezenterka przedstawiała prognozę na noc i uczulała, że będą jeszcze w Polsce regiony, gdzie może być niebezpiecznie, ze względu na marznące opady i gołoledź: „Topi się wszystko i będzie się topić, dlatego że tak naprawdę my już dziś czujemy w powietrzu to ciepło, pędzi ono do naszego kraju takim szerokim strumieniem z zachodu i jeżeli nocami mamy dodatnią temperaturę, a tak będzie dziś w nocy, są prognozowane np. 3 st. powyżej zera na zachodzie kraju – owszem, jeszcze zwróciłabym uwagę na południe Polski, bo tam przy temperaturze 0 st. na wysokości dwóch metrów prognozujemy te temperatury w klatkach meteorologicznych – przy gruncie ta temperatura będzie niższa, więc jeżeli będzie padać śnieg z deszczem, to będzie bardzo ślisko, więc uczulamy że to będzie taka mieszanka marznąca”.
W pierwszy dzień kalendarzowej zimy czekają nas raczej jesienne warunki. Dominować będą opady deszczu, niewielkie przejaśnienia mogą wystąpić na południu kraju i na Ziemi Łódzkiej, 2 st. na tradycyjnie najchłodniejszej Suwalszczyźnie, 3 st. na Podlasiu i Podkarpaciu, 4 st. na Mazurach i Mazowszu, 5 st. na Kujawach i Pomorzu, 6 st. na Nizinie Szczecińskiej i w Wielkopolsce, 7 st. na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej, „potem 8, potem 9 i 10 – kto da więcej?” – tak przyszło Agnieszce zażartować.
Mówiła dalej, że „na razie znamy prognozy do drugiego dnia świąt włącznie i tam cały czas widać po prostu takie dodatnie, konkretnie dodatnie temperatury, bo to nie jest dwa czy trzy stopnie, a w nocy np. -2, to jest 8 st., 9 st. na przykład w Wigilię na Dolnym Śląsku, a potem gdzieniegdzie 10”. Wyłamywać się będzie jedynie północny wschód, gdzie najwyżej 1-2 stopnie w ciągu dnia, jednak w pozostałych regionach prognozowane jest od 5 do wspomnianych 9-10 st., najcieplej będzie „po skosie” czyli na południowym zachodzie Polski

Reklama

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: