Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Iście wiosenne zakończenie roku 2022!

Szczerze? Nigdy nie przypuszczałbym że powitamy Nowy Rok 2023 w tak arcyciekawej sytuacji pogodowej. Cały czas dominuje zachodnia cyrkulacja powietrza, nie tylko nad Polską, ale i Europą, a kolejne niże suną sobie znad Atlantyku wpierw nad Wyspy Brytyjskie, potem nad Danię, i dalej w kierunku Zatoki Fińskiej. Wyże z kolei zdominowały południe kontynentu. W Sylwestra 2022 nastąpi taka sytuacja, że będzie płynąć szeroko ciepłe powietrze znad Afryki, wręcz zwrotnikowe, a chłód muskać będzie jedynie Skandynawię i Irlandię.
Najbliższa noc w Polsce bez mrozu – 1 st. w Suwałkach, 2 st. w Białymstoku i Rzeszowie, 3 st. w Katowicach i Warszawie, 4 w Gdański i Łodzi, 5 st. w Poznaniu i we Wrocławiu, 6 st. w Szczecinie i 7 w Zielonej Górze. Sylwester zapowiada się deszczowo na północy, pochmurnie w centrum, a przejaśnienia mogą wystąpić na południu Polski. Warto zwrócić uwagę na tą temperaturę: 9 st. na Suwalszczyźnie, 10 na Podkarpaciu, 11 na Mazurach, 12 od Mazowsza po Górny Śląsk, 13 na Kujawach, 14 na Pomorzu i w Wielkopolsce, 15 na Dolnym Śląsku i 16 na Ziemi Lubuskiej. Nie minus 16, plus 16! 🙂 Zwolennikom noworocznych imprez na świeżym powietrzu może przeszkadzać wiatr, osiągający w porywach 60 km/h, a w górach nawet 80.
Moc będzie trwać – początek Nowego Roku 2023 to temperatury od 11 do 16 stopni, jedynie na północy może popadać, zaś w poniedziałek od od 10 do 13 i sytuacja bardzo podobna. Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty… wróć, niestety musimy jeszcze poczekać, bo od wtorku chłodniej – już tylko od od 7 do 10 stopni. I można by znów piosenką, że nic nie może przecież wiecznie trwać… Jedno jednak hasło z mojej strony jest zawsze aktualne – ZIMO PRECZ!

A ponieważ to ostatni wpis w 2022 roku życzę wszystkim Czytelnikom i oczywiście także Agnieszce, żebyśmy trzymali się w zdrowiu, zawsze osiągali zakładane cele, gdy przyjdzie czas wolny bawili się jak najlepiej, nie dali się inflacji i innym codziennym kłopotom. Cytując klasyka – Coco Jumbo i do przodu!

A na pożegnanie starego roku będą jeszcze fotki z Nią, z dnia 21/12/2022.

Reklama

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: