Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Zmienna pogoda na początku 2023 roku

Na początek ciekawostka – w pierwszy dzień Nowego Roku odnotowano na stacji meteorologicznej lotniska Okęcie temperaturę 18,9 stopnia, która stała się nowym pogodowym rekordem, przebijając o pół stopnia poprzedni wynik z 1999 r. z miejscowości Pszenno. Z kolei dzień wcześniej rekordowo ciepły Sylwester był udziałem Słubic, w których temperatura w ciągu doby nie spadła poniżej 15 stopni! Taki zakres charakteryzuje lato!
Ciepło utrzymywało się również wczoraj i przedwczoraj. Dziś ustąpiło nieco chłodniejszemu – w Poznaniu było tylko 5 stopni w ciągu dnia, choć zeszłego wieczora było… 12. Do wejścia nad naszą część kontynentu szykuje się kolejny niż, który popsuje pogodę w środę. Przed nami dość pogodna noc, przelotny śnieg może lokalnie wystąpić jedynie na północnym wschodzie kraju, nad ranem zaczną pojawiać się pierwsze opady deszczu na Pomorzu Zachodnim. Nie będzie tak ciepło jak w Sylwestra: ujemne temperatury w Suwałkach (-2), Białymstoku, Bydgoszczy i Olsztynie (-1), około zera w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Warszawie, plus 1 st. w Szczecinie i 2 st. w Zielonej Górze i we Wrocławiu. W ciągu dnia frontowe chmury powędrują sobie z zachodu na wschód, zatem środa pięknym dniem nie będzie. Warto zwrócić uwagę na kontrast w temperaturze: 10 st. na południowym zachodzie Polski, 9 na Pomorzu Zachodnim, 8 w Wielkopolsce, 6 na Mazowszu i Podkarpaciu i jedynie 2 st. na Mazurach i Podlasiu, a na Suwalszczyźnie maksymalnie jeden! W tych trzech ostatnich regionach może zatem padać deszcz ze śniegiem i mokry śnieg, zatem tam warunki drogowe będą zdecydowanie najgorsze. Porywisty wiatr już dziś dawał się we znaki i jutro będzie podobnie, biomet będzie niekorzystny.
Czwartek również deszczowy, choć prognozowane jest więcej rozpogodzeń i dalej jesiennie bo od 4 do 10 st. Ciekawa rzecz ma wydarzyć się w piątek, bowiem do wschodu kraju dotrze zimniejsze powietrze i tam temperatura spadnie do -6 st., w centrum będzie -3, a na zachodzie nadal ok. 5-6 stopni na plusie.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: