Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Pierwszy dyżur Agnieszki w 2023 roku!

Czekaliśmy dziewięć dni, by znów móc zobaczyć i usłyszeć Agnieszkę Cegielską na antenie TVN24 i choć miało to miejsce późnym wieczorem (po południu nie było to możliwe ze względu na wywiad z ambasadorem USA) to warto było poczekać. W rozmowie z Piotrem Jaconiem nasza ulubiona prezenterka na samym wstępie wspomniała o deszczu, który miał już nocą pojawić się na terenie Polski.
„Nie śnieg, nie biały puch, nie mróz – wręcz przeciwnie, nawet 5 st. powyżej zera w Polsce południowo-wschodniej. Nie widać tutaj jakoś specjalnie na horyzoncie zimy. Ja nie wiem, czy ta zima się zrealizowała w grudniu, kiedy mieliśmy taki konkretny oddech(…), bo na razie cały ten najbliższy tydzień to temperatura nawet do 8 stopni, więc nic nie wskazuje na to, żeby ta zima tymczasem chciała do nas wrócić” – tak pozwoliła sobie skomentować warunki pierwszej połowy stycznia 2023. Proszę, nie wywołuj wilka z lasu – wbrew pozorom jest wiele osób (kurierzy, budowlańcy, dozorcy, ochroniarze) których łagodna zima wręcz cieszy. Że o kosztach ogrzewania i kryzysie energetycznym już nie wspomnę.
„W ciągu dnia więcej opadów, ale deszczu oczywiście, no bo ta temperatura będzie temu sprzyjać. Ta część Polski (wskazywała na zachodnią) to opady takie niewielkie, symboliczne, bo nawet mamy przejaśnienia, Trójmiasto, Bydgoszcz, Olsztyn, Łódź to te regiony, gdzie z kolei w ogóle nie będzie padać, a wschód, południowy wschód to z kolei te miejsca – dla równowagi – gdzie tych opadów będzie zdecydowanie więcej i spaść może nawet do 20 litrów wody na metr kwadratowy miejscami”. Na termometrach dodatnio – 2 st. na Suwalszczyźnie, 4-5 st. w centrum, 6 st. na Pomorzu, w Wielkopolsce i na południu kraju, 7 st. na Dolnym Śląsku.
W prognozie na środę Agnieszka mówiła o lokalnych przejaśnieniach, 7-8 stopniach maksymalnie na zachodzie i 2-4 stopniach na wschodzie. Czwartkowa prognoza wyglądała podobnie nieco jesiennie, co sprawiło że prowadzący chyba się tym nie zadowolił i dał jednak do zrozumienia, aby zakończyć rozmowę, bo „zapragnął konkretów”, które miały dać informacje biznesowe. Ale żeby aż tak ;)? Z kolei ja na koniec dam solidną kolekcję zdjęć, bo jak zawsze warto!

Reklama

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: