Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Po pięknych dniach świątecznych, Agnieszka zapowiada pogodę w kratkę

Nasza ulubiona prezenterka zanim przyszła na popołudniowy dyżur do stacji, sama opowiadała, że „była w lesie, żeby zrobić przed pracą solidną ilość kroków, żeby potem przyjść z takim nastawieniem, że chociaż już trochę listę w lesie podpisała, i pokrzywy widziała”. Sama podkreślała, że w poniedziałek była piękna pogoda – w Poznaniu de facto przez cały dzień.
Następnie mówiła o przyczynach tak dobrej aury za oknami: „Jesteśmy na przeważającym obszarze kraju pod wpływem wyżu i ta pogoda zrobiła nam naprawdę taką niespodziankę, bo przed świętami było jeszcze tak bardzo chłodno i kapryśnie, a jednak i ta Wielkanoc, i już Wielka Sobota już w wielu miejscach była przepiękna, no i dziś naprawdę jest bajecznie, tym bardziej że kończą się święta. Nie chcę powiedzieć, że wszędzie skończy się dobra pogoda, bo to jest kwiecień, więc będziemy mieć taką pogodę właśnie w kratkę. Do Polski powolutku w nocy zacznie wkraczać front atmosferyczny i to będzie front, za którym popłynie chłodniejsze powietrze i jutro będziemy mieć taką ciekawą sytuację, że Twoje rodzinne strony (mówiła to do gospodarza „Faktów po południu”, Radosława Mroza, pochodzącego z Suwalszczyzny) będą dużo cieplejsze niż Wrocław. To się rzadko zdarza, ale czasami się tak zdarza, jak wkracza właśnie front i wkracza od Polski zachodniej, więc najpierw zmienia sytuacje atmosferyczną na zachodzie, a zanim dotrze na wschód, to tam jeszcze będzie najładniej(…). W ciągu dnia na zachodzie już zupełnie zachmurzone niebo, opady deszczu, niższa temperatura 10-11 stopni, ale odczuwalna będzie jeszcze niższa, z kolei na północnym wschodzie, Podlasie i tamte regiony, prognozujemy 16 w cieniu, odczuwalna temperatura będzie jeszcze przyjemniejsza w słońcu, więc dwie różne pory roku, jak to kwietniu”. Podsumowując: we wtorek ściana wschodnia się obroni, tam najwięcej rozpogodzeń i do 16 st., w centrum, np. w Łodzi czy Warszawie już może popadać w drugiej części dnia, a na zachodzie niestety deszczowo i maksymalnie 12 st. w Wielkopolsce, 13 na Dolnym Śląsku.
„W kolejnych dniach taka pogoda właśnie w kratkę – raz trochę deszczu, raz przejaśnienia, właściwie tak jak teraz w Warszawie, wychodziłam do pracy jeszcze chwilę temu, właśnie byłam w lesie, przepiękna pogoda. Wychodzę, odstroiłam się, lunął deszcz, biegłam w deszczu, przychodzę, zaświeciło słońce”. W środę największe prawdopodobieństwo opadów na północy i wschodzie Polski na termometrach dość wyrównane wartości od 12 do 14 st., w czwartek z kolei popada już wszędzie za wyjątkiem Pomorza Zachodniego, nieco cieplej na wschodzie bo tam 15-16 st., na Dolnym Śląsku tylko 11. Najważniejsze wydaje się jednak to, że w długoterminowych prognozach nie widać już powrotu zimy, a temperatura w przeciągu doby ma pozostawać dodatnia.

Reklama

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: