Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Ciepła wiosna ma przyjść pod koniec tygodnia

Nasz kraj trafił trochę w pas ziemi niczyjej, bowiem nie jesteśmy pod wpływem wyżów znad Rosji czy Europy Zachodniej, z kolei trudno powiedzieć, aby przemożny wpływ miał na nas bałkański niż, bo jego fronty docierają do nas już rozproszone. Cały czas mamy dość nietypową cyrkulację, bo ciepłe powietrze dociera znad Morza Czarnego do wschodniej Polski, a chłodniejsze do północnej i zachodniej części kraju.
Nocą deszcz spodziewany jest w zasadzie na południe od linii Warszawa-Poznań, powyżej pozostanie sucho, ale mogą pojawiać się mgły, np. w Zatoce Gdańskiej. Duże zachmurzenie sprawi, że o mrozie nie może być mowy – 4 st. w Szczecinie, 5 st. w Trójmieście, 6 st. w Bydgoszczy, Olsztynie, Zielonej Górze, 8 st. w Katowicach, Krakowie czy Łodzi, w stolicy nawet 9. Wtorkowy dzień szykuje się również pod znakiem zmiennej aury, bez opadów na Wybrzeżu, gdzie będzie też najchłodniej, tam tylko 10-11 stopni, ale także w Małopolsce i na Podkarpaciu, gdzie z kolei nawet do 15 st. Najbardziej szaro ma być w centrum i na zachodzie, jedynym pocieszeniem temperatura w okolicach 14 st., na Mazowszu nawet 16.
W środę uderzy w nas chłód: wszędzie będzie padać, jedynie 8-9 st. w Polsce zachodniej i centralnej, na wschodzie maksymalnie 12! Czwartek ma już znacznie lepszy – więcej słońca za oknami, i temperatury rzędu 15-16 stopni, niewielkie opady jedynie na południu. Później zacznie się rozbudowywać wyż, co przyniesie suchą pogodę, a w sobotę możliwe jest nawet 20 stopni na Dolnym Śląsku!

Wreszcie udało się znaleźć nieco więcej czasu, aby uzupełnić pewne zaległości, zatem zapraszam do notek z 2 i 11 kwietnia, a także jednej starszej z 24 marca. Wstawiłem dziś niemal 100 zdjęć z naszą ulubioną prezenterką.

Reklama

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: