Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Alfabet Agnieszki Cegielskiej

Poniższy tekst powstał na podstawie lektur różnych wywiadów, własnego researchu, zawiera też elementy biograficzne. Można powiedzieć, że jest wersją 2.0 pierwotnego alfabetu, który znajdował się na szacownej poprzedniczce obecnej strony fanklubu 🙂

A – Ajurweda
Agnieszka jest konsultantką tego systemu medycyny indyjskiej. Ajurweda znaczy dosłownie „wiedza o życiu”, łączy dietę ze stylem życia, technikami oddechowymi, ociera się też o psychologię.

B – Burda
Wydawca prasy i książek, mający siedzibę w Niemczech. W swoim portfolio na rynku polskim ma przede wszystkim czasopisma kobiece, kulinarne, ale także popularnonaukowe. M.in. dzięki ich pracy ukazały się książki Agnieszki.

C – Czwarta godzina, minut trzydzieści
Większość z nas taka pobudka do codziennych obowiązków napawałaby obrzydzeniem. Jednakże Ona o tej właśnie porze zaczyna swój dzień pracy w TVN, zachowując przy tym dobry nastrój, czym wzbudza podziw wśród telewidzów, a czasem też i współpracowników ze stacji.

D – Doświadczenie
Agnieszka w swoim życiu z nie jednego pieca jadła. Parę lat pracowała za granicą w kilku krajach, ukończyła dwa kierunki studiów, później także podyplomowych z dziedziny zdrowia, włada językami angielskim i hiszpańskim. Zatem Jej atutem jest nie tylko wygląd ale i wykształcenie.

E – Eliza
Młodsza (o trzy lata) siostra Agnieszki, z którą utrzymuje dobry kontakt. Gdy Agnieszka podróżowała po świecie, wysyłała do domu listy, w zamian Eliza wysyłała Jej prezenty.

F – Franciszek
Ukochany syn prezenterki, który przyszedł na świat w 2009 roku. Agnieszka cały czas podkreśla, jak bardzo dodaje jej sił w codziennym życiu.

G – Głos
Trzeba oddać, że Agnieszka potrafi opowiadać zarówno o swoim życiu, jak i o pogodzie, i zdrowym trybie życia. Robi to zarówno w telewizji i na wykładach, a Jej aksamitny głos od lat zachwyca wszystkich słuchaczy.

H – Herbata (ziołowa)
Jeden z ulubionych napojów Agnieszki, którego nie odmawia sobie zwłaszcza w godzinach porannych. Wykorzystując swoją wiedzę, stworzyła nawet własną mieszankę, której mogli skosztować uczestnicy organizowanych przez Nią warsztatów.

I – Imprezy
Agnieszka nie jest bywalczynią na salonach „warszawki”, choć uczestniczy od czasu do czasu w akcjach charytatywnych. Zresztą ma sporo zajęć – od organizowania warsztatów prozdrowotnych do obowiązków związanych z wychowaniem dziecka.

J – Japonia
W pewnym okresie swojej biografii Agnieszka żyła i pracowała w Kraju Kwitnącej Wiśni. Trwało to około dwóch lat. Sama podkreśla, że od mieszkańców tego kraju nauczyła się punktualności i poczucia obowiązku.

K – Książki
Agnieszka do tej pory napisała trzy książki, bardzo angażowała się w ich promocje, m.in. poprzez cykl autorskich spotkań, zarówno tych bardziej formalnych (w sieci salonów Empik) jak i innych spotkań, także w mniejszych miejscowościach. Każda z nich stała się bestsellerem. Warto dodać, że z każdej z nich część środków ze sprzedaży płynęła na cele charytatywne.

L – Ludzie, czyli redakcyjny team
Agnieszka zawsze podkreśla, że Jej sukces byłby niemożliwy, gdyby nie sztab ludzi – od synoptyków poprzez ekipę techniczną stacji aż do kolegów i koleżanek z wizji. Widzowie to docenili trzema Telekamerami z rzędu w latach 2013-2015, Złotą Telekamerą rok później, a w 2022 roku tytułem Prezenterki Pogody 25-lecia.

M – Malbork
Rodzinne miasto Agnieszki, którego się nie wstydzi i nieraz podkreśla swój sentyment do niego i Pomorza w ogóle. Sama w przeszłości była najmłodszą radną w historii Malborka i ten swoisty rekord nie został do dziś pobity! Całe szczęście nie postanowiła zostać politykiem, gdyż wiadomo że ludzie tej profesji nie mają za dobrej prasy w społeczeństwie.

N – Naturalnie
Cykl programów, które prowadzi w ramach porannego pasma „Dzień Dobry TVN”, gdzie pokazuje widzom, jak wykorzystywać różnego rodzaju warzywa, owoce i przyprawy, aby nie tylko smacznie zjeść, ale i zadbać o swoje zdrowie.

O – Odżywianie
Łączy się to z poprzednią literą. Agnieszka jest stronniczką zdrowego trybu życia. Unika kupowania jedzenia z hipermarketów i produktów modyfikowanych genetycznie. Ma naprawdę spore umiejętności kulinarne, czego sam miałem okazję doświadczyć :).

P – Prognoza pogody
Ponoć jest to najchętniej oglądany program w TV, widzów ma więcej niż jakikolwiek dziennik czy wydarzenie sportowe. Wskutek tego prezenterki pogody zyskują popularność, czego dowodem ta strona 😉
W TVN prognoza pogody nie jest czytana z promptera (monitor z wyświetlanym tekstem), wszyscy prezenterzy referują tekst otrzymany wcześniej od synoptyka, przez co jest „żywsza” i daje pewne pole do własnej interpretacji.

R – Radio
Agnieszka wspólnie z Tomaszem Siołkiem prowadziła niegdyś audycję Testosteron.fm w Radiu Kolor. W jednym z wywiadów stwierdziła, że jak „przestanie być wizyjna” to swoją karierę zwiąże właśnie z radiem. Do dziś lubi stawać za mikrofonem, występowała m.in. w Radiu Złote Przeboje u Odety Moro, czy w Radiu Zet u Beaty Tadli.

S – Sport
Niewielu o tym wie, ale Agnieszka uprawiała za młodu siatkówkę. Ze sportem los wiązał Ją też później: współprowadziła losowanie piłkarskiego Pucharu Polski w roku 2011, gościła też na „Wielkim Meczu” – zresztą ta inicjatywa trwa do dziś – uczestniczą w nim Jej redakcyjni koledzy z TVN-u.

Ś – Środowisko
To ważny temat dla Niej, podobnie jak odżywianie. Wielokrotnie podkreślała, że nadmiernie wykorzystujemy zasoby naszej planety, a przemysłowa hodowla zwierząt ma bardzo zły wpływ na ocieplenie klimatu. Sama zabiegała o to, aby Jej książki wydrukowano na papierze ekologicznym.

T – Telewizja
Stacją „matką” Agnieszki jest oczywiście TVN Meteo, które powstało w 2004 roku, później przekształciło się w TVN Meteo Active, obecnie funkcjonuje jako tvnmeteo.pl. Udziela, bądź udzielała się również w innych stacjach Grupy TVN, m.in. w TVN, TVN24, TTV, TVN Style i TVN Turbo. Prowadziła sporo programów o szerokim spektrum: od „Cegiełki zdrowia” (program poradnikowy, prekursor cyklu „Naturalnie”) po „Męski typ” (wywiady ze znanymi mężczyznami).

U – Uroda
Fakt jest niezaprzeczalny: Agnieszka ma nieprzeciętną urodę, która została już doceniona za młodu, poprzez zdobyty przez Nią tytuł Miss Polski Nastolatek w 1995 roku. Co ciekawe, wystartowała w konkursie dlatego, że… nie chciała podpaść dyrektorowi liceum, w którym zaczynała naukę. Przez wiele lat była modelką i mimo upływu lat nadal jest przez wielu postrzegana jako najpiękniejsza prezenterka pogody w Polsce.

W – Wizerunek
Jej uśmiech i usposobienie sprawiają, że jest osobą lubianą, zarówno przez środowisko jak i przez telewidzów. Do swojej popularności doszła mozolną pracą, nigdy nie bazowała na kontrowersyjnych wypowiedziach, czy szokujących kreacjach.

Y – YouTube
Kolejny pomysł Agnieszki na to, jak docierać do kolejnych odbiorców. Na swoim kanale zamierza publikować przepisy ze swojej kuchni. Oczywiście życzę szerokiej publiczności i wielu subskrypcji.

Z – Zegarki
Jeden ze swoistych znaków firmowych Agnieszki. Prezentując prognozę pogody zazwyczaj w oczy rzuca się jakiś efektowny czasomierz na Jej lewej ręce. Co ciekawe, bywają to także zegarki…męskie. Powód tego jest mi jednak nieznany 😉

%d blogerów lubi to: