Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Na północy popada, na południu słonecznie

Polska znajduje się pod wpływem niżu, który znad Bałtyku zmierza w kierunku Rosji. Będzie do nas płynąć ciepłe powietrze, ale pochodzenia polarnomorskiego – nie zwrotnikowego, które w poniedziałek dało aż 26 stopni w Nowym Sączu. Tyle już z pewnością nie zobaczymy, tym bardziej że jak niż blisko, to z nim i fronty z opadami, które dziś zaznaczyły się w Polsce zachodniej.
Najbliższa noc chłodniejsza niż poprzednie: 7 st. w Suwałkach, 8 st. w Białymstoku, Lublinie i Olsztynie, 9 st. w Łodzi, Katowicach i Poznaniu, 10 st. w Bydgoszczy, Szczecinie i Zielonej Górze, 11 st. we Wrocławiu. Padać może na Wybrzeżu i w pasie pojezierzy, na południu i w centrum spokojnie. Podobna sytuacja będzie w ciągu dnia, ale na termometrach całkiem nieźle jak na drugą połowę października – w Małopolsce nawet 20 st. przy niewielkim zachmurzeniu, podobnie na obszarze od Dolnego Śląska po Lubelszczyznę i tam 19 st., całkiem nieźle też na Ziemi Łódzkiej i Mazowszu, gdzie prognozowane jest 18 st. Większe zachmurzenie m.in. w Wielkopolsce, na Kujawach i Podlasiu i tam 17 st. Popada wzdłuż Bałtyku, tam około 16 st., a na Suwalszczyźnie 15 st.
W piątek pogoda się poprawi, przestanie padać, będzie też nieco cieplej, bowiem od 16 st. na północnym wschodzie przez 19 w centrum do 21 st. na południu. Wyrówna się jeszcze bardziej w sobotę, bowiem od 19 do 22 st., ale popadać może na północnym zachodzie. Podobna sytuacja również w niedzielę, zatem nadchodzący weekend zapowiada się całkiem nieźle.

Ze względu na pewne obowiązki, m.in. związane z niedawnymi wyborami, nie mogłem dla Was na bieżąco przekazywać informacji o tym, że Agnieszka Cegielska była z telewidzami w ciągu ubiegłego weekendu, ale dziś nadrobię pewną zaległość, bowiem nasza ulubiona pogodynka przepięknie prezentowała się w sobotnim poranku i oczywiście zachwalała aurę za oknami, choć podkreślała, że nasze organizmy gorzej przystosowują się do ciepła niż do zimna (ja tu bym akurat polemizował) i zalecała, aby wykorzystać słoneczne dni, spędzając je na powietrzu. Na koniec spora dawka zdjęć – polecam 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: