Zmiana mas powietrza. Nowy Rok ma przywitać się ciepło!

Mroźne masy powietrza, które jeszcze niedawno nam towarzyszyły zostały wypchnięte na wschód, a odwilż rozpoczęła się na dobre. Płynie do nas ciepło znad Atlantyku, które sprawi że mogą pojawić się nawet dwucyfrowe temperatury – na plusie, oczywiście!
Nocą dość niebezpieczna pogoda z opadami marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem może występować od Mazur przez Mazowsze po południowy wschód Polski. Z kolei na zachodzie zaczną tworzyć się gęste mgły i to jest fakt – bo sam mam ją za swoim oknem w środowy wieczór. Kontrasty w temperaturze – śnieg i do -6 st. na Suwalszczyźnie i Podlasiu, -2 st. na Lubelszczyźnie i w Małopolsce, -1 na Ziemi Łódzkiej i Pomorzu Gdańskim (i tam wspomniane wyżej „mieszanki”), około zera na Nizinie Szczecińskiej i Kujawach, 1 st. w Wielkopolsce, 2 st. na Dolnym Śląsku i 3 st. w Lubuskim.
Dzień pochmurny i mglisty w centrum, a znad Niemiec wkroczy kolejna strefa z opadami już wyłącznie deszczu, bowiem temperatura będzie szła w górę: 9 st. możliwe jest jutro w Zielonej Górze, 8 st. we Wrocławiu, 7 w Poznaniu i Szczecinie, 6 w Bydgoszczy, 6 w Łodzi, Katowicach i Krakowie, 4 w Trójmieście i Warszawie, jedynie 2 st. w Olsztynie i Białymstoku gdzie mogą występować jeszcze opady deszczu ze śniegiem, podobnie jak w Suwałkach.
Sylwester 2021 upłynie pod znakiem deszczu i temperatury od 5 st. na północnym wschodzie do… 12 stopni na Dolnym Śląsku gdzie nie powinno padać i możliwe są nawet przejaśnienia! W sumie taki wczesnowiosenny klimat. Nowy Rok przywita nas z 8-10 stopniami na termometrach i przelotnym deszczem. Gorzej jedynie na Mazurach i Podlasiu – tam tylko 4 st. i deszcz ze śniegiem. Z kolei w niedzielę nieco więcej deszczu, ale nadal ciepło, bo od 3 do 10 stopni.

Tymczasem mam dla Was zdjęcia ze świątecznego dyżuru Agnieszki Cegielskiej podczas którego zachwycała się zimową pogodą, ale nie jakością powietrza jaka była 26 grudnia nad ranem w większości miast w Polsce. Opowiedziała widzom o rodzinnej tradycji, że po piernikowo-pierogowej „diecie” warto jadłospis… przełamać czymś zupełnie innym i usłyszycie o tym w nagraniach!

https://www.easypaste.org/file/9kJtugAX/Aga261221.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/eYdJC0n3/Aga261221.02.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/O9MVix5c/Aga261221.03.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/p6i7KlsQ/Aga261221.04.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/6X81oSE2/Aga261221.05.mp4?lang=pl

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: