Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Upalny wtorek – aż 35 stopni możliwe w Poznaniu!

Wiele wskazuje na to, że to co Agnieszka Cegielska mówiła w sobotę wieczorem może przekroczyć nasze wyobrażenia. Biegunem ciepła w poniedziałek był Poznań z 33-ma stopniami, a jutro… będzie tam jeszcze więcej! Wynika to z tego, że kolejny niż uformował się nad Niemcami, przez co znów do całej Europy Środkowej i Wschodniej szerokim strumieniem płynie gorące afrykańskie powietrze.
Nocą mogą występować burze na ścianie zachodniej i będzie bardzo ciepło – tropikalna noc (czyli taka, kiedy temperatura nie spada poniżej 20 st.) czeka mieszkańców Dolnego Śląska, Kujaw (21 st.), Wielkopolski (20 st.) i południowej części Ziemi Lubuskiej (20 st.). Ledwie jeden stopień poniżej tego progu – zatem 19 st. minimalnie na Mazowszu, Pomorzu Zachodnim, Ziemi Łódzkiej i w Małopolsce, 18 st. na Lubelszczyźnie, Mazurach i Podlasiu, 17 st. na Pomorzu Gdańskim i Suwalszczyźnie. Takich temperatur przez większą część roku nie mamy w ciągu dnia!
We wtorek wszystkich bez wyjątku czeka upał – nie będzie zmiłowania – nawet w Suwałkach 30 st., w Trójmieście, Olsztynie i Białymstoku 31, w Szczecinie, Bydgoszczy i Lublinie 32, w Katowicach, Krakowie i Zielonej Górze 33, w Łodzi i Wrocławiu 34, ale najgoręcej będzie w Poznaniu – tam prognozowane jest aż 35 stopni! Na południu i zachodzie Polski w drugiej części dnia mogą wystąpić burze z opadami do 30 litrów wody na metr kwadratowy.
Podobna sytuacja w środę – od (uwaga!) 32 st. na północnym wschodzie do 35 st. w centrum, w czwartek nieco chłodniej, bowiem od… 27 stopni na Pomorzu Zachodnim do 33 st. na Podkarpaciu, ponadto na wschodzie mogą występować burze. W piątek od 28 do 32 stopni i opady tylko na północnym wschodzie. Kto może, niech korzysta z cienia, lekkich ubrań, spożywania napojów, a kto ma urlop – niech korzysta z czerwcowego lata!

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: