Czyżby znów szykował się… lipcopad?

Ostatnio mniej pisałem z powodów urlopowych – każdy musi kiedyś wypocząć, choć trzeba przyznać że pogoda ostatnio do rewelacyjnej nie należy. Polska jest pod wpływem układu niżowego z centrami nad Skandynawią i Wyspami Brytyjskimi – dzieli on chłodniejszą północną część Europy, od cieplejszej południowej, gdzie z kolei dobrą pogodę zapewnia bałkański wyż. Z kolei na Półwyspie Iberyjskim upały sięgające niemal 40 stopni! Tymczasem u nas nie będzie nawet połowy z tego, co tam.
W nocy może popadać na południu kraju, w Świętokrzyskim i na Lubelszczyźnie, poza tym zachmurzenie umiarkowane i niezbyt ciepło jak na lipiec – tylko 7 st. w Suwałkach, 8 w Olsztynie i Białymstoku, 9 w Trójmieście i Warszawie. Dwucyfrowo, bo 10 st. w Łodzi i Poznaniu, 11 we Wrocławiu i w Zielonej Górze, 12 st. w Katowicach i Krakowie, a najwyższa wartość 13 st. w Rzeszowie. W ciągu dnia popada nie tylko na południu, ale także na zachodzie Polski. Bez deszczu jedynie na Mazowszu i ścianie wschodniej. No i chłodno, bo ledwie 16 st. na Suwalszczyźnie, 17 st. na Podlasiu, Mazurach i deszczowym Pomorzu Zachodnim – to złe wiadomości dla odpoczywających na wakacjach. Na Kujawach, w Wielkopolsce i Lubuskim maksymalnie 19 st., z kolei dwudziestka maksymalnie na Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie. Najcieplej na południu, w Małopolsce 21 st., a na Podkarpaciu 22.
W piątek na dosłownie jeden dzień dopłynie zwrotnikowe powietrze, które ma sprawić, że na Dolnym Śląsku pojawi się 30 st., w centrum być może 29, ale na północy ledwie 20-21, ale okupione to będzie lokalnymi burzami. W sobotę znów chłodniej i od 18 do 20 stopni, resztki ciepła pozostaną na południu, gdzie może być około 25-26 stopni. Niedziela również chłodna, maksymalnie 17-18 st. na północy, 20-21 w centrum i na południu, a do tego może przelotnie padać. Tegoroczne lato jest kapryśne, na dłuższe chwile ze słońcem próżno liczyć, a jeżeli ktoś tęskni za upałami może jedynie… powspominać ubiegły rok.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: