Agnieszka zapowiada spokojną pogodę, o upale nie ma mowy

Po mniej więcej tygodniu mogliśmy wczorajszego popołudnia na ekranach TVN24, TVN i TTV zobaczyć Agnieszkę Cegielską. Na wstępie prognozy w „Faktach po południu” mówiła, że „przed nami większy spokój w pogodzie, ja wiem, że są osoby, które pragną wysokich temperatur np. nad Bałtykiem, czy w innych kurortach, ale ja cały czas powtarzam, że dla naszych organizmów komfort termiczny 23 stopnie w cieniu to jest idealna temperatura. Nawet nad Bałtykiem ona jest całkiem znośna i taka nastanie w ciągu tych najbliższych dni”.
Co zatem nas czeka? „We wtorek za naszymi oknami będą się pojawiać przelotne opady w Trójmieście i na Pomorzu Zachodnim, niewykluczony przelotny deszcz w okolicach Białegostoku, a także Katowic, Krakowa i Rzeszowa. W centrum i w pozostałych miejscach będzie spokojnie. Temperatura niższa – od 20 st. w Trójmieście do 24 we Wrocławiu. W wielu miejscach odczujemy komfort termiczny. W środę i w czwartek jeżeli będzie padać przelotnie, to tylko na północy, w centrum i na południu spokojnie i pogodnie. Na termometrach w środę od 18 st. na północnym wschodzie do 23 w Polsce południowo-wschodniej, w czwartek od 17 do 22.”

Na koniec mam świetną rozmowę Agnieszki z Igorem Sokołowskim z programu „Polska i Świat”:

Agnieszka: Bo jest jedna ważna rzecz, że taki głęboki oddech teraz będzie można wziąć, dlatego że jak te wysokie temperatury były bardzo wysokie…
Igor: Kiedy były bardzo wysokie?
Agnieszka: no na przykład dziś były wysokie
Igor: Nie, dzisiaj było 26 w Warszawie
Agnieszka: nie no ale też umówmy się, że to są temperatury prognozowane w cieniu, a te w słońcu odczuwalne temperatury były wyższe.
Igor: 28 to wciąż nie bardzo wysoko
Agnieszka: A co, ty tak kochasz upały?!
Igor: Tak
Agnieszka: A ty taki dziwny jeszcze jesteś 😉
Igor: Nie miałem ani jednego dnia upału od początku tego roku, więc wybaczą Państwo i wybacz, że domagam się…
Agnieszka: Są takie osoby, które źle znoszą upały…
Igor: Jasne, i przez styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj miały piękne życie
Agnieszka: Ale mój drogi, zbyt wysokie temperatury nie są za dobrymi nie tylko dla natury, środowiska, ale też dla naszych organizmów.
Igor: Słyszałaś o wakacjach kiedyś?!
Agnieszka: A odnoszę wrażenie, a właściwie jestem pewna, że jeszcze półmetka wakacji nie mamy, więc te upały jeszcze do nas wrócą, a prawda jest taka, że jak sprawdzaliśmy modele meteorologiczne na początku roku, to wszystkie te modele wskazywały, że te temperatury będą powyżej normy. To się nie zdarzyło i wcale nie będziemy cierpieć z tego powodu, bo bardzo z kolei cierpiałaby natura
Igor: Tak to jest z nimi, jeżeli zerkniecie na tvnmeteo.pl to znajdą państwo zapowiedzi amerykańskich synoptyków, którzy mało tego, że zmienili względem tego, o czym mówi Agnieszka, to jeszcze upierają się, że zarówno sierpień jak i wrzesień będą tym razem poniżej normy.
Agnieszka: No ale myślę, że to jest to sytuacja bardzo złożona, wynikająca z wielu rzeczy, które się zadziały w ciągu tych ostatnich miesięcy, ale wracając do tego co będzie w ciągu tych najbliższych dni też nie wolno nam narzekać, dlatego że to jest marzenie, żeby mieć komfort termiczny, jeżeli będziemy mieć 23 st. i nasze organizmy będą się bardzo dobrze czuły (byście widzieli śmiech Igora!)
Igor: Czyli jak są Państwo nad Bałtykiem na wakacjach, to muszą Państwo pomyśleć nie o parawanie, tylko o takiej konstrukcji, która pozwoli Państwu być 2 metry powyżej ziemi, bo tam będzie 23 stopnie i będą Państwo mieli komfort termiczny 😉
Agnieszka: Mój drogi, ja jestem z północy, więc wiem, co to znaczy pogoda na północy słuchaj, i lato nad Bałtykiem. Dopiero wróciłam wczoraj, ale ostatnie dwa dni, sobota i niedziela były wyjątkowo gorące.
Igor: Tak słyszałem, że podobno mieliście podobno 16 stopni…
Agnieszka: Nie, mieliśmy (o dziwo) 25 i to były prawdziwe anomalie, ale to się zdarzyło

Trzeba przyznać że mile się pożegnali:
Igor: Z sympatią wielką, niezmierną…
Agnieszka: Wiesz, że Cię uwielbiam.
Igor: Z liberum veto ogromnym, Agnieszka Cegielska, bardzo dobrze było Cię widzieć 😉

Warto dodać, że po Rafale Wojdzie kolejny prezenter, tym razem z TTV, Jakub Porada nazwał Ją Królową Pogody, ja wiem to dzięki relacji od Piotrka, ale my i tak to wiemy od lat – a teraz będą fotki.
Agnieszko, miło Cię widzieć 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: