Na zachodzie Europy rekordy, u nas bez ekstremalnych upałów

W Paryżu odnotowano 42,6 st., co jest rekordem od momentu prowadzenia pomiarów temperatury! Z kolei w niemieckiej miejscowości Lingen termometry osiągnęły wartość 40,9 st., co również zapisze się w historii tamtejszej meteorologii. W Londynie „tylko” 38,1 stopnia, ale dla Wyspiarzy to szokujący upał. Wyż Ivonne, którego centrum co ciekawe znajduje się nad… Skandynawią, sprowadza zwrotnikowe powietrze do całej Europy Zachodniej. U nas wpływ tego powietrza też jest, ale nie w takiej sile – wczoraj w Zgorzelcu, zatem przy samej granicy z Niemcami odnotowano 35 st.
Sytuacja u nas jest inna choćby z tego powodu, że wschodnia połowa kraju jest pod wpływem frontu atmosferycznego związanego z niewielkim niżem z pogranicza Białorusi i Rosji. Ten czynnik sprawia, że będą tam możliwe przelotne opady deszczu i lokalne burze. Tymczasem na zachodzie i północy pogodnie. Najwyższa temperatura na dziś prognozowana jest na Dolnym Śląsku – tam 30 st. Poza tym na Ziemi Lubuskiej 29 st., na Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce 28, na Ziemi Łódzkiej 27, na Mazowszu i w Małopolsce 26, na Pomorzu Gdańskim, Mazurach i Lubelszczyźnie 25 st., na Podlasiu 24 st.
W sobotę wszędzie, za wyjątkiem Dolnego Śląska, możliwe są burze i będzie nieco chłodniej, bowiem od 24 do 28 stopni. W niedzielę z kolei burze na zachodzie i południu i znów cieplej – od 28 do 32 stopni.

Dla wszystkich fanów Agnieszki Cegielskiej mam ciekawą informację: w kioskach jest dostępny tygodnik „Program TV”, z którego okładki uśmiecha się do nas nasza ulubiona pogodynka :). W środku znajdziemy też krótki artykuł, w którym jest mowa m.in. o tym, gdzie i jak lubi wypoczywać, przypomina też kilka faktów z Jej biografii (choćby o długoletnim pobycie w różnych krajach świata). Muszę jednak wytknąć poważny błąd redaktorom czasopisma, bowiem Agnieszka Cegielska NIE JEST autorką książki „Bóg w wielkim mieście” – napisała ją dziennikarka TVN, Katarzyna Olubińska.

Program TV nr 38/2019 z Agnieszką w roli głównej (zdjęcie wykonano telefonem)

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: