Prognoza od Agnieszki na początek września

„Przed nami pierwszy dzień września rekordowo gorący. Na południu Polski, w Krakowie, termometry w cieniu mają pokazać (uwaga!) 34 stopnie. A jeżeli w cieniu będziemy mieć 34, to w słońcu odczuwalna temperatura po tylu dniach gorącego powietrza wyniesie nawet 37 stopni”. Agnieszka Cegielska oprócz niedzielnego upału zapowiadała jednak też zmiany w pogodzie, bowiem nad zachodnią Europą „widoczny jest front atmosferyczny, który powoli przesuwa się z zachodu na wschód. Już niebawem na zachodzie kraju pojawi się w postaci oczywiście wyładowań atmosferycznych, no bo mamy taką dużą porcje gorącego powietrza, że te burze będą musiały się na tym froncie pojawić i będą miejscami dosyć gwałtowne”.
Mimo to noc powinna być spokojna: „Na zachodzie kraju bardzo ciepła noc, chyba momentami za ciepła, bo 20-21 st. to już jest za wysoka temperatura, wtedy też nie do końca dobrze regenerują się nasze organizmy, na wschodzie 13-14 st. więc tu będzie czym oddychać, centrum z kolei 16-18 st., 17 w południowej Polsce i gdzieś tam nieśmiało zacznie padać w okolicach Szczecina i potem ten front będzie wędrować dalej z zachodu na wschód, on nie dotrze do wielu miejsc jeszcze w ciągu dnia, m.in. do Polski wschodniej”. I tak płynnie Agnieszka przeszła do pogody na dzień: „W niedzielę za naszymi oknami słonecznie, pogodnie, chwilami niebo będzie zupełnie czyste i bezchmurne, szczególnie w pierwszej części dnia, ale będzie też bardzo gorąco, upalnie. To będzie jeden z najgorętszych dni tego lata. Na termometrach zobaczymy od 27 st. w Suwałkach do 34 st. w Krakowie i to właśnie w stolicy Małopolski będziemy mieć tą najwyższą temperaturę.”
Nasza ulubiona pogodynka na nowy tydzień zapowiedziała zmiany, będzie chłodniej, choć nie tak mocno jak jeszcze zapowiadał kilka dni temu Jej redakcyjny kolega Tomasz Wasilewski: „Już w poniedziałek będziemy mieć skrajnie różne temperatury, bo nad Polską zetkną się dwie zupełnie różne masy powietrza, kilkunastostopniowa amplituda też spowoduje, że będzie grzmiało, będzie padało, ale już od wtorku jak ten front przewędruje dalej, nastanie większy spokój, większa równowaga, ten balans, tak bardzo potrzebny, w środę od 22 do 26 st., w czwartek od 21 do 25 st. więc przed nami piękny pierwszy tydzień września. Żegnamy szalone upały, chyba za nimi płakać nie będziemy, a przywitamy piękną odsłonę wrześniowej pogody”. Akurat z tym ostatnim zdaniem bym polemizował, ale trzeba będzie przywyknąć do tego, że powoli będziemy musieli mówić o pewnym słowie na literę „J”, choć tej Pani jeszcze bym nie chciał wywoływać – a póki co cieszmy się latem! Oczywiście będą też fotki 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: