Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Nowy Rok wita się z nami chłodem i wilgocią

Gdy wielu z nas szykowało się na powitanie Nowego Roku, okazało się że do wielu regionów przyszła mgła i nawet nie było za bardzo widać pokazów fajerwerków, które i tak ochoczo odpalano w miastach. Można by się nawet zaśmiać, że nawet pogoda chciała nam wyperswadować, byśmy jednak spędzili tego Sylwestra w domach. To już jednak historia. Pierwszy weekend nowego roku ma upłynąć raczej pod znakiem chmur, opadów różnego rodzaju i temperatur nieco powyżej zera w dzień i nieco poniżej nocą.
Europa jest zdominowana układami niżowymi – jeden jest nad Zatoką Fińską, drugi nad Korsyką. Jest jeszcze trzeci, najmniejszy, znajdujący się nad Bałtykiem – on będzie dawał w północnej części kraju niewielkie opady deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Większość kraju będzie w chłodnej masie polarnomorskiej, do południowej Polski może dopłynąć nieco cieplejszego powietrza z południa kontynentu, dlatego właśnie tam będą w najbliższych dniach najwyższe wartości temperatury. Najbliższa noc pochmurna z możliwością wystąpienia mgieł, niewielki śnieg możliwy wzdłuż całego Pomorza, a także na Kujawach i Mazurach. Za wyjątkiem Podkarpacia (1 st.) będzie lekki mróz: -1 st. w Małopolsce i na Lubelszczyźnie, -4 st. na Suwalszczyźnie i Dolnym Śląsku, w pozostałych regionach -2, -3 stopnie. W ciągu dnia deszcz ze śniegiem na północy, a na południu sam deszcz, w centrum raczej pochmurne, przejaśnienia możliwe na zachodzie (Lubuskie, Wielkopolska, częściowo Dolny Śląsk). Sobota najcieplejsza w okolicach Rzeszowa – tam 7 st., z kolei w Krakowie 6, w Katowicach i Lublinie. Im bardziej na północ, tym chłodniej: w Łodzi i Warszawie 3 st., w Białymstoku i Bydgoszczy 2, w Olsztynie, Suwałkach i Trójmieście 1 stopień.
W kolejnych dniach czeka nas pogodowa przeplatanka z dominacją chmur i opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem. Na termometrach 1-2 st. na północy przez 4 w centrum do 6 na południu.

Wszystkim Czytelnikom życzę, aby Nowy Rok 2021 dał nam wszystkim nadzieję na to, że będzie lepszy, a przynajmniej znośniejszy od poprzednika. Żebyśmy mimo trwającej pandemii mogli z większym lub mniejszym skutkiem realizować swoje pasje, a tym, którzy robią postanowienia, aby w swoich decyzjach wytrwali. I oczywiście zdrowia szeroko pojętego, bo w tych trudnych czasach stanowi ono szczególną wartość.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: