Początek tygodnia jeszcze będzie łaskawy

Sytuacja pogodowa w Europie wciąż jest nietypowa – nadal płynie do nas przez Bałkany ciepło znad Morza Śródziemnego, z kolei nad częścią zachodnią dominują niże i chłodne masy powietrza, które docierają nawet do Włoch i Hiszpanii. Nad ranem w Warszawie było cieplej niż w Madrycie! Jeszcze przez kilka dni będziemy się tym cieszyć, lecz jak mówił klasyk: „Nic nie może przecież wiecznie trwać”.
Noc powinna być spokojna, bez opadów, choć mogą lokalnie występować mgły, ograniczające widoczność nawet do 100-200 metrów. Dość wyrównane i ciepłe wartości temperatury: 6 st. na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 9 st. na Dolnym Śląsku, na pozostałym obszarze kraju 7-8 stopni. W ciągu dnia może przelotnie popadać na krańcach zachodnich, na Śląsku i w części Wielkopolski. Na Pomorzu, Kujawach i na wschód od linii Wisły nie powinno padać, możliwe są przejaśnienia. No i piękne dwucyfrowe wartości na termometrach: 10 st. w Suwałkach, 11 st. w Trójmieście i Olsztynie, 12 st. w Bydgoszczy i Szczecinie, 13 st. w Poznaniu i Zielonej Górze, 14 st. w Łodzi i we Wrocławiu, 15 st. w Katowicach i Lublinie, 16 st. w Krakowie i 17 st. w Rzeszowie. W Tatrach wiatr halny, który może osiągać w porywach nawet 100 km/h.
Co w kolejnych dniach? Wtorek spokojny, z umiarkowanym zachmurzeniem i bez deszczu, na termometrach od 10 do 15 stopni. W środę zacznie padać na zachodzie i zrobi się nieco chłodniej: 8-9 st. na północy, 10 w centrum i 13 na południu. W czwartek podobna sytuacja. Długoterminowe prognozy zapowiadają, że w przyszłym tygodniu temperatury maksymalne nie będą już przekraczać 10 stopni, a w nocy pojawi się mróz.

Wczoraj wielu z nas oglądało zwycięski mecz naszej reprezentacji piłkarskiej z Izraelem. Tam mrozem raczej się nie martwią, tydzień temu nie martwiła się też Agnieszka Cegielska, która zachwalała walory przyrodnicze Pustyni Judzkiej i rezerwatu Ein Gedi, w którym zwłaszcza zachwycała się wodospadami. Warto zatem popatrzeć 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: